KONST / Litografier / Färglitografi 12746381

nr 1274 6381

Bengt Andersson Råssbyn

(1931-2008), Sverige

Färglitografi, Utsikt mot havet. Signerad, EA-upplaga. Motivet: 44x31 cm

Bengt Andersson Råssbyn, svensk jazzmusiker och konstnär född 1931, död 2008.

Utrop:

400 kr

måndag 9 september 2019
kl 18:46:42

Bengt Andersson Råssbyn

Läs mer om Bengt Andersson Råssbyn